• Cts. Oca 16th, 2021

BETA MEDYA

ARŞİV-APK-HABER

Blender 2.8 Stilize 3D Oyun Modeli Tam Başlangıç ​​Kılavuzu

Byelcrezo

Oca 11, 2021

TOPLAM GİRİŞ 58 

Öğrenecekleriniz

 • Blender 2.83’ü kullanma ve arayüzünü ve kısayollarını anlama
 • Zbrush’ta stilize edilmiş bir 3B oyun varlığını şekillendirme
 • Substance Painter: doku oluşturma ve malzeme oluşturma ile keşfedin ve eğlenin
 • Marmoset Toolbag 3’te bir tel kafes dahil olmak üzere render ve pikap oluşturma
 • Blender 2.83’te etkili problem çözme
 • Ortaçağ topunun 3B stilize edilmiş modelini oluşturma konusunda eksiksiz bir kılavuzun ardından
 • Stilize bir 3D sanat modeli için kalite güvencesi ve estetik bakım
 • Zmodeller fırçayı kullanarak Zbrush içinde etkili sorun giderme
 • Dikişleri ve doku çözünürlüklerini işaretleme konusunda eksiksiz kılavuz
 • Modelinizi UV haritalama ve UV sarmalı
 • İyi bir UV sarma kalitesi elde etmek için kürelerdeki dikişlerin nasıl işaretleneceğini öğrenmek
 • Yüksek ve düşük poli sonekler aracılığıyla Zbrush’tan Substance Painter’a 3D modelleri içe aktarma
 • Substance Painter’da katman tabanlı malzeme oluşturma sisteminin nasıl kullanılacağını öğrenin
 • Substance Painter’da özel yapım deri, ahşap ve metal malzemeler yaratmak
 • Substance Painter poligon dolgu tekniğini kullanarak 3B modele malzeme ekleme
 • Marmoset Alet Çantası 3’te sahnelerin nasıl işleneceğini ve ışıklandırılacağını öğrenmek

Gizle

Gereksinimler

 • Blender 2.8’i indirmiş olmak (ücretsiz olarak mevcuttur)
 • 3D modelleme hakkında bilgi edinme arzusu ve heyecan
 • Zbrush, Substance Painter ve / veya Marmoset Toolbag 3’e sahip olmak daha iyidir, ancak kurs için öğrendiğiniz becerileri sırasıyla şekillendirme, doku oluşturma ve işleme işlevleri dahilinde Blender’a uygulayabilirsiniz.

Tanımlama

Stilize 3D Oyun Modeli: Tam Başlangıç ​​Kılavuzu

Merhaba ve bu yeni 3D Tudor Udemy kursuna hoş geldiniz, ” Stilize 3D Oyun Modeli: Tam Başlangıç ​​Kılavuzu “. Bu, 3B stilize edilmiş bir oyun modeli oluşturmaya yönelik eksiksiz bir başlangıç ​​kılavuzudur. Bu kurs, endüstri boru hatlarını takip ederek, sıfırdan profesyonel bir düzeye stilize edilmiş bir 3B model oluşturmayı öğretecektir. AAA varlıklarının sektördeki en büyük oyunculardan bazıları tarafından nasıl yapıldığını merak ettiyseniz, bizi izlemeye devam edin ve bu kursun ne hakkında olduğunu öğrenin.

Diğer Udemy kurslarım gibi, sizi modelleme, doku oluşturma, freebies, ışıklandırma ve oyuna hazır bir 3B varlığı oluşturmayı içeren kapsamlı bir 3B modelleme yolculuğuna çıkaracağım. Bu Udemy kursunun odak noktası, size gerçek dünya ölçeğinde gerçekçi modelleri nasıl yapacağınızı göstermektir. Bu Blender 2.83 kursuna kaydolun ve 3B modelleme, şekillendirme, tekstüre etme, ışıklandırma ve işleme becerilerinizi birkaç kademe yükseltmek için öğrenme fırsatlarıyla dolu 8 saatten fazla içeriği deneyimleyin. Bu kursu tamamlayarak, süper hızlı endüstri standardı iş akışıyla sıfırdan nasıl modelleme yapacağınıza dair kapsamlı bir bakış açısıyla uzaklaşacaksınız. Bütün bunlar sadece Blender 2.8’de.

‘Stilize 3D Oyun Modeli: Yeni Başlayanlar için Kılavuz’ , yeni başlayanlar için uygun olacak yeni bir öğrenme formatına sahiptir. Bu kurs, Blender yazılımını kullanarak 3B oluşturma ve modellemeye daha aşina olan veya başka bir yazılımdan veya Blender’ın önceki eski sürümlerinden Blender’a geçiş yapan öğrenciler için de geçerlidir.

Önceki kurslardan öğrendiğim her şeyi, özellikle de tüm yararlı geri bildirimlerinizden yararlanarak, gerçekten vay faktörüne sahip bir kurs oluşturabildim; başarmaktan gurur duyacağınız bir şey.

Modelleme

Bu kurs size Blender 2.83 kullanarak stilize edilmiş varlıkları sıfırdan nasıl modelleyeceğinizi öğretecektir. İster yeni başlayan biri olun ister beceri düzeyini yükseltmek isteyen biri olun, animasyonlar size yol boyunca size rehberlik edecek değiştiriciler, Blender işlevleri ve anahtar komutlar hakkında her şeyi anlatacak – ihtiyaç duyduğunuzda ortaya çıkacak. Bu kurs her şeyi açıklar ve bu yeni Blender sürümüyle birlikte gelen tüm yeni kısayolların adım adım incelenmesini içerecektir. Hepsinden iyisi, bu benzersiz kurs işlevi kendi hızınızı belirlemenize de olanak tanır. Bu, kursun her seviyedeki Blender kullanıcıları için uygun olmasını sağlar.

Kursun sonunda öğrenmiş olacağınız bilgiler, 3B modellemede aldığınız yönden bağımsız olarak – amatör veya profesyonel yolu takip ederek – kullanılabilir.

Heykel

Ardından, 3D modelimizi bir sonraki seviyeye taşımak için Zbrush’a derinlemesine bir dalış yapacağız. 3D yaratımınızı hayata geçirmek için çeşitli basit Zbrush tekniklerini öğreneceksiniz. Bu kurs, dışa aktarım için bir model hazırlamaya kadar sizi Zbrush kullanıcı arayüzünün temellerine götürecek. Dahası, modelinizi oyuna hazır hale getirmek için nasıl optimize edeceğinizi öğrenmenin yanı sıra yeni şekillendirme becerilerini de öğreneceksiniz.

Tekstüre

Bu bölümde Substance Painter kullanacağız. Substance Painter, endüstri standardı bir yazılımdır. Karmaşık stilize malzemeleri sıfırdan nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz. Ayrıca ağlara birden fazla malzemenin nasıl yerleştirileceğini veya uygulanacağını da gözden geçireceğiz. Dokularken, yüksek ve düşük poli modelleri kullanarak nasıl doku fırınları oluşturacağımızı derinlemesine inceleyeceğiz. Sonunda, sadece birkaç saat içinde geniş bir harita ve doku anlayışına sahip olacaksınız.

Rendering

Son olarak, modelimizi profesyonel bir şekilde sunmak ve onu herhangi bir portföyde gerçekten öne çıkarmak için Marmoset Alet Çantası 3’te sunacağız. İşleme için kullanılacak en iyi doku haritalarına bakıyoruz ve nasıl ayarlanacağına bakacağız yalnızca bir render değil, tam dokulu ve tel kafesli bir döner tabla dahil üç render. Sosyal medyada gururla sergileyeceğiniz renderlarla karşınıza çıkacaksınız. Marmoset Toolbag 3’ü oluşturmayı bitirdiğimizde, bir oyundan çıkmış gibi görünen stilize edilmiş varlıklar yaratma bilgisine ve güvenine sahip olacaksınız.

Her zaman aydınlatmanın en çok gözden kaçan anahtar bileşenlerden biri olduğunu hissediyorum. Dürüst olmak gerekirse, bunu zor yoldan öğrendim, bir sahneyi patlatmak açısından aydınlatmanın önemli olduğunu görüyorum. Size daha önceki kursum olan ‘Blender 2.8 Model a Lightsaber for Beginners for Blender’da aydınlatmanızı nasıl ayarlayacağınızı öğrettim, ancak bu sefer onu bir adım öteye taşıyacağız. Çevre aydınlatması ve ekstra ışık dahil tüm aydınlatma, Marmoset Alet Çantası 3’e yerleştirildi.

Paketi İndir

Hepsinden iyisi, bu kurs aynı zamanda kurs için ihtiyacınız olan her şeyle dolu ücretsiz bir indirme paketi ile birlikte gelir. Bu, yalnızca birkaç isim vermek için tam referanslar, Zbrush fırçaları ve dokular gibi şeyleri içerecektir. ‘Stilize 3D Oyun Modeli: Tam Başlangıç ​​Kılavuzu’ kurs indirme paketi 3 farklı fırça, bir çözünürlüklü harita, beş halat dokusu (albedo, yükseklik, metalik, normal, pürüzlülük), bir kafatası çıkartması ve bir ahşap tahıl illüstrasyonu içerir.

Bunlar, indirmekte ve diğer projelerinizde yeniden kullanmakta özgür olduğunuz kaynaklardır. Tüm bu dokuları ve kaynakları, Substance Designer ve Adobe Photoshop’un bir karışımını kullanarak oluşturdum (örneğin, duman çıkartması için). Bu kursa ücretsiz olarak dahil edilen tüm dokular, özellikle bu kurs için özel olarak yapılır.

Tüm bunlarla birlikte, umarım stilize 3D oyun varlığı yaratma yolculuğunuza başlamak için iştahınızı kabartmışımdır. Ücretsiz tanıtıma göz atın ve bu kursu kaldıramayacağınıza eminim. Bunu kontrol et. Kaybedecek hiçbir şeyiniz yok, kazanacak çok şeyiniz var.

Bu kursu hazırlarken çok eğlendim ve eminim siz de yapacaksınıZ

NOT: 309.99TL OLAN KURS KUPON KODLU LİNK İLE ÜCRETSİZ DİR SİZLERE AŞAĞIDA VERDİĞİM LİNK KUPON KODLU LİNKTİR SÜRELİDİR SÜRESİ BİTTİĞİNDE ÜCRETLİ OLUR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: KOPYALAMA İŞLEMİ DEVREDIŞI REKLAMLARA TIKLAYIP TEKRAR DENEYİNİZ