• Cum. Mar 5th, 2021

BETA MEDYA

ARŞİV-APK-HABER

TOPLAM GİRİŞ 205 

Bitcoin ve diğer kripto paraları ücretsiz olarak elde etmek mümkündür. Her ne kadar bu yöntemler sizi Bitcoin zengini etmeyecek olsa da bu yöntemler, paranızı riske atmak yerine, yatırdığınız şeyin paranız yerine zamanınız veya bilginiz olduğu bir yatırım yapma yoludur.

Bedava Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Yarışmalar ve Çekilişler

Nihai ödüllerin BTC veya diğer kripto paralar olduğu hediyeler veya yarışmalar düzenleyen birçok sayfa bulunmaktadır. Bu uygulama yaygın şekilde kullanıcıların sadakatini artırmak, yeni kullanıcılar çekmek ve kripto para kullanımını teşvik etmek için kullanılır. Bu yöntemle ücretsiz olarak BTC elde etmek, genellikle çok az çaba gerektirir.

Faucetler

Para yatırmadan Bitcoin elde etmenin birkaç yolu vardır. Bu yollardan en yaygın olanı faucetlerdir, ancak daha az bilinen ve bize iyi bir fayda sağlayabilecek yöntemler de mevcuttur.

Bitcoin faucetleri, video izlemek, web sitelerini ziyaret etmek, captcha’ları çözmek gibi basit görevleri yerine getirme karşılığında BTC veya diğer kripto paraları veren sayfalardır. Bu eylemlerden her biri için belirli bir miktarda Satoshi elde edersiniz.

Satoshi’leri faucetlerden başka bir cüzdana çekmek için yalnızca web sitesinin gerektirdiği minimum miktarı biriktirmemiz gerekir. Örneğin, bir web sitesi size izlediğiniz her reklam için 50 Satoshi veriyorsa ve ön şart olarak birikiminizi çekmek için 1000 Satoshi toplamanızı koşuyorsa, BTC’nizi ücretsiz olarak alabilmeniz için önce 20 reklam görmemiz gerekecek.

Faucetleri kullanırken dikkatli olmalısınız, çünkü çoğu zaman bu tür platformlar kârlı olmayı bırakabilir ve bir günden diğerine kapanarak elde edilmesi çok zamana mâl olan Satoshi’lerinizi de yanlarında götürebilirler. Bundan kaçınmak için, minimum para çekme miktarına ulaştığınızda, Satoshi’lerinizi üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz bir cüzdana göndermelisiniz.

Freebitcoin

Freebitcoin İnternet Sitesi: https://freebitco.in/

En iyi bilinen faucetlerden biri FreeBitcoin’dir. Kayıt yapıldıktan sonra yapmanız gereken işlem çok basittir: her saat bir capcha’yı çözmemiz ve ROLL düğmesini tıklamanız yeterli olacaktır. Bu düğmeye basmak size bir sayı verecek ve bu sayıya bağlı olan miktarda bir Satoshi ödülü kazanacaksınız. Düğmeye her 60 dakikada bir basabilirsiniz.

Platform, aynı zamanda size başkalarına referans olma ve bu kişiler üzerinden Satoshi elde etme imkanı da sunuyor, platformu kullanmaya başlattığınız herhangi bir kişi ROLL’a her bastığında sizde ödüllendirilirsiniz. En bilinen özelliklerinden bir diğeri, elde edilen Satoshi’lerle bahse girip onları katlayabileceğiniz veya kaybedebileceğiniz “Multiply BTC” seçeneğidir.

BTC Clicks

BTC Clicks Web Sitesi: https://btcclicks.com/

Sektörün bir diğer kıdemli sayfası da BTC Clicks’tir. Bu sayfa reklam izlemek karşılığında Satoshi ödülleri sunar. Platform, ziyaret edilmesi gereken bir dizi günlük web sayfası sunar ve ödül olarak Satoshi alınır. Bu web sitesinde bir ortaklık seçeneği ve %40 ila 80 arasında bir komisyonla ücretlendirilebilen referans sistemi bulunmaktadır.

Bedava Bitcoin Veren Sayfalar Ne Yapar?

Pek çok insan bu sayfaların Bitcoin vermesinin nasıl mümkün olduğunu merak ediyor, çünkü hepimiz kimsenin boşuna bir şey vermediğini biliyoruz, bu tür bir platforma güvenmememizi sağlayan şey de tam olarak bu.

Aslında, bu sayfalar da birer işletmedir ve sizin karşılığında Bitcoin kazandığınız reklamların izlemesi de siteyi işleten kişilere fayda sağlamaktadır. Aradaki fark, bu sayfaların reklam için aldıkları paranın bir kısmını platformlarını kullanan kullanıcıları ödüllendirmek için ayırmasıdır. Bu nedenle para kazanıyorlar ve kullanıcıları bedava Bitcoin alıyorlar, bu da doğru şekilde yapıldığı takdirde teorik olarak sonsuz bir kazanç döngüsü.

Freelancer Olarak Çalışmak

BTC karşılığında iş yapabileceğiniz birkaç sayfa var, bu sayfalar arasında XbtcFreelancer, Cryptogrind veya Coinality öne çıkmaktadır.

Bu platformlarda ücretsiz BTC kazanma süreci şu şekildedir:

  • Kaydolduktan sonra platform, sahip olduğunuz becerilere uyan teklifleri aramaya başlayacaktır.
  • Bir web sitesi için bir afiş tasarlamayı içeren bir teklif olduğunu varsayalım, bu teklif, işi gerçekleştirmek için ayrıntıları ve bunun için ödemek istedikleri fiyat aralığını açıklayacaktır.
  • Adaylar, işi yapma becerilerini, bunu yapmayı kabul edecekleri fiyatı ve daha önce yaptıkları benzer işleri gösterebilecekleri bir portfolyo veya web sitesine sahip olup olmadıklarını açıklayacaklardır.
  • Teklif sahibi, en çok beğendiği adayı seçecek ve işi ve ödeme koşullarını tartışmak için kendisiyle iletişime geçecektir.

Bitcoin Üzerinden Satış Yapmak

Teknik olarak, bu bedava BTC kazanmak sayılmaz çünkü bu yöntem kripto para kazanmak için bir nesne takas etmeyi içeriyor, ancak yine de yatırım yapmadan BTC kazanmak söz konusu olduğunda, BTC ile satış yapmak oldukça geçerli bir seçenek. Sosyal ağlarınız aracılığıyla satmak istediğiniz ürünleri tanıtabilir ve karşılığında Bitcoin veya diğer kripto paraları talep edebilirsiniz.

Sosyal Ağlar

Kripto para kazanmak için kullanılan en yaygın sosyal ağı Steemit’tir. Bu sosyal ağda kullanıcıların makalelerinizi oylaması yöntemiyle elde ettiğiniz “puanlar”, daha sonra BTC, diğer kripto paralar veya Fiat varlıklar ile takas etmek için kullanabileceğiniz kripto paralara dönüştürülecektir.

Davet (Referrals) Sistemi

Önermeler, o platformun başka bir kullanıcısının davetiyle bir web sitesine kaydolan kişilerdir, örneğin: Freebitcoin’e kayıt yapıldıktan sonra, kullanıcı profili üzerinden referans almak için bir bağlantıya erişebiliriz. Bu bağlantı üzerinden kayıt olan her kişi referans kabul edilecek ve kendilerini sayfaya davet eden kişiye bir komisyon kazandıracaktır.

Üye davet eden kullanıcılar ödül olarak, yüzde bazlı Satoshi kazancı bonusu, maden hızı artışı, platformda takas edilebilecek puanlar kazanabilir ve hatta davet sistemine sahip borsalarda davet edilen kişinin yaptığı her borsa işleminden komisyon sağlayabilir. İyi bir aktif platform kullanıcısı kaynağına sahip olmak iyi kazançlar sağlayabilir.

Bitcoinler ile Ne Yapılabilir?

Biriktirdiğiniz Satoshi’leriniz ile kar sağlamak için belli yollar mevcuttur:

Tutma: Bu, Bitcoin’e yatırım yapan insanlar arasında çok yaygın bir seçenektir. Gelecekte kripto paranın fiyatının artacağını ve daha büyük bir fayda sağlanacağını umarak onları biriktirme stratejisine tutma denir.

BTC’nin 1 milyon dolarlık bir değere ulaşabileceği teorisi sıkça duyulmaktadır ve bu fikri takip ederek, bugün 1 dolar değerine tekabül edecek miktarda BTC’yi ücretsiz olarak alır ve tutarsanız, BTC’nin söz konusu 1 milyon dolara ulaşması durumunda servetinizin yaklaşık 147 dolar değerinde olacağını varsayabilirsiniz.

Takas: Daha riskli bir yaklaşımı tercih etmek istiyorsanız, elde edilen Satoshi’leri bir borsaya yatırabilir ve ticarete başlayabilirsiniz. Bu seçenek daha risklidir, ancak en yüksek getiri potansiyeline sahip seçenektir.

Bulut Madenciliği: Bu seçenek en az tavsiye edilen seçenektir, çünkü iyi bir performans elde etmek için büyük bir yatırım yapmanız ve hangi para biriminin sizin için daha karlı olduğu hakkında uzun araştırmalar yapmanız gereklidir. Ancak diğer yandan tutarlı olursanız, uzun vadede iyi bir kâr da elde edebilirsiniz.

Eobot, sadece bir tıklama ile üzerinde madencilik çalışmaları yapmak istediğiniz para birimini değiştirmemize olanak tanıyan ve iyi bilinen bir bulut madenciliği sayfasıdır. Ayrıca bu sayfada, size madenciliğini yaptığınız para biriminin her gün küçük bir miktarının verildiği faucet seçeneğiniz de mevcuttur. Eobot, 2013’ten beri çalışmaya devam ediyor ve bu da güvenliği ve sürekliliği hakkında kesin bir güven oluşturmakta.

Ücretsiz Bitcoin Alma Konusunda İpuçları:

Bu tür platformlardan BTC elde ettiğinizde dikkatli olmalısınız çünkü aldığınız BTC’lerin bedava olmasına rağmen onları kaybetmeniz mümkündür.

  • Kullanacağınız platformun forumlarda kendi hakkında görüş bildiren kullanıcılara ödeme yaparak kendi reklamını yapıp yapmadığını araştırabilirsiniz. Parayla iyi eleştiri satın alan platformları öğrenmek dolandırıcılıktan kaçınmanın etkili bir yoludur.
  • Yıllardır bu hizmetleri sunan platformlar, yeni sunmaya başlayan platformlardan daha güvenilirdir.
  • Bu web sitelerinin birçoğu ücretsiz BTC sunmanın yanı sıra, diğer hizmet türlerine yatırım yapma seçeneği sunar. Bu noktada özel bir dikkat harcamalı ve sayfanın %100 güvenilir olduğundan emin olmalısınız., en ufak bir şüpheniz bile varsa yatırım yapmamak daha akıllıca bir seçenektir.
  • Bu tür platformlardaki oturumlarınız için farklı şifreler kullanmalısınız, çünkü birçoğu site ücretsiz Bitcoin sunma iddiasıyla düzenli olarak kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizle kayıt olmanızı bekliyor. Düzenli (ve hatta ortak) kullandığınız giriş bilgilerini kullanmanız durumunda dolandırıcı siteler bu verilerle sizin hesaplarınızı takip edebilir, ve aynı oturum bilgilerini kullandığınız diğer platformlardaki servetinizi çalabilirler.

Sonuç

Ücretsiz Bitcoin edinme sürecinin yavaş olduğunu ve bir fayda elde etmek istiyorsanız bunu sürekli yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. İstediğiniz şey kısa sürede zahmetsizce büyük bir kâr sağlamaksa, bunu elde etmenin yolu bu değildir.

kaynak :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: KOPYALAMA İŞLEMİ DEVREDIŞI REKLAMLARA TIKLAYIP TEKRAR DENEYİNİZ